Запорізькі та київські журналісти нещодавно зібралися у ЗНУ, щоб обговорити проблеми незалежності ЗМІ та “джинси”. Цього разу вони ще й запропонували шляхи їх розв’язання.
Факультет журналістики провів круглий стіл “Самоорганізація журналістів та незалежність регіональних ЗМІ”. Його підготували Центр медіареформ (м. Київ) та Фонд Фридриха Еберта. Участь у заході взяли не лише запорізькі журналісти, але й гості – Тарас Михальнюк із регіонального представництва Фонду ім. Фридриха Еберта в Україні та Білорусі, Людмила Гуменюк - виконавчий директор Центру медіареформ (м. Київ), Юрій Ісаєв - медіаексперт (м. Полтава), голова Київської незалежної медіапрофспілки Михайлина Скорик, представник інформаційного ресурсу “Телекритика” Костянтин Дорошенко, екс-редактор новин “П’ятого каналу” Владислав Синяговський. Говорили про незалежність запорізьких ЗМІ як поважні знані фахівці, так і їхні юні колеги - ще студенти. Точніше, про можливість незалежності ЗМІ, бо, як погодилися всі присутні, сьогодні про неї заявляти ще зарано. Існує реальний тиск із боку власників ЗМІ, і замовні матеріали – це одне з найважливіших джерел фінансування. “Незалежність – це синонім бідності, - висловився журналіст Юрій Ботнер. - Правду краще писати на парканах, а не в газетах”. Проте київські колеги запевняли наших журналістів, що таку ситуацію можна змінити. Скажімо, створивши надійні профспілки. Як приклад наводили захист звільнених кореспондентів “5 каналу”. Підсумок підбила професор, відомий журналіст (США) Христина Демкович: “Може, сьогодні все й погано. Але в часи Мартина Лютера Кінга теж не все було добре. Проте він виводив людей на майдани і рік за роком вони відстоювали свої права”.
Приємні дарунки
На початку листопада факультет
журналістики ЗНУ отримав більше 200 книжок від Інституту журналістики Київського національного університету ім. Т. Шевченка: “Словник журналіста”, “Універсальний журналіст”, “Журналістська етика”, “Медіаправо”, “Ефірна журналістика”. Підручники надали в рамках міжнародного проекту Євросоюзу-ТАСІС-Бі-Бі-Сі "ЖОРНА" (абревіатура від "Журналістська освіта: розвиток навичок"), який покликаний сприяти перебудові журналістської освіти в Україні і наближенню її до стандартів, визнаних і успішно застосовуваних у багатьох країнах Європи. Примірник кожного з п’яти підручників залишиться на кафедрах журфаку – студенти зможуть користуватись ними у будь-який час. Решту ж літератури буде передано у Наукову бібліотеку ЗНУ.