- Шановні учасники навчально-виховного процесу! Вибачте за таке банальне звертання. Я змушений до вас звернутися не тому, що трапилася якась виняткова подія чи надзвичайна ситуація, просто реалії сьогодення вимагають усвідомлення того, що наше навчання та відпочинок залежать від кожного з нас. Хочу, щоб ви на конкретних цифрах пересвідчились, скільки коштує місяць навчання в університеті. В поточному році в лютому показники були такі: електроенергія – 124 тисячі, вода – 34, а тепло – 536 тисяч. Отже, вартість лише поточних наших потреб – 700 тисяч на місяць. Хочу наголосити: я не випадково називаю такі суми. Ми вже отримали контрольний кошторис 2009 року. На розвиток із загального фонду не передбачається жодної копійки. Тобто заробітна плата, стипендіальний фонд, частина енергоносіїв та оплата за харчування дітей-сиріт – це єдино можливі витрати, а все інше ми маємо купувати та оплачувати за власний рахунок. І в цих умовах має забезпечитися хоч мінімальний розвиток матеріальної бази. Тому звертаюся до усієї університетської спільноти з проханням думати та вносити пропозиції, як нам заощадити. І це не просто слова.
Ось порівняйте. Я стежу за матеріалами ЗМІ, так от, у деяких навчальних закладах електроенергія для освітлення подається лише до 13-ї години. А в гуртожитках, коли студенти йдуть на заняття, зовсім вимикається. Я не хочу, щоб настав час, коли ми муситимемо вдатися до таких заходів. Закликаю сьогодні всіх, й особливо студентів, які мешкають у гуртожитках, що обладнані електроплитами: йдете на заняття – вимикайте плити, приходите - вмикайте. Це не лише заощадить університетські кошти, але й ваші власні, адже весною ми робимо перерахунок: якщо на утримання гуртожитку витрачено менше коштів, ніж сплатили його мешканці, ми повертаємо залишок. Звертаюся до викладачів: думаймо разом, як можна зекономити на енергоносіях. Ви ж пам’ятаєте, що наприкінці 2008 року ми вжили ряд заходів, які дали нам змогу виплатити тринадцяту зарплату. То хоча б заради матеріального інтересу нам потрібно замислитися над тим, як заробити і заощадити кошти.