За рекомендацією Міжнародної організації праці у 2009 році заходи з нагоди Дня охорони праці проводяться під гаслом “Життя та здоров’я на робочому місті – основне право людини”. До редакції з нагоди свята звернувся начальник відділу охорони праці ЗНУ Микола Омельченко. Він зацитував звернення Жовтневої районної адміністрації до керівників і працівників підприємств, установ та організацій України.
Шановні колеги!
2009-го року Всесвітній день охорони праці збігається з 90-річчям заснування Міжнародної організації праці. Головною метою державної політики України у сфері охорони праці є збереження життя, здоров’я і працездатності людини у робочому процесі. Наш організаційний комітет з нагоди свята провів в Україні з 22 до 28 квітня під гаслом свята Тиждень охорони праці. Завданням стало привернення уваги до фактичного стану безпеки й умов праці.
2008 року в Україні рівень загального і смертельного травматизму на виробництві знизився порівняно з 2007 роком. А це - на 1988 та 176 випадків відповідно. Водночас рівень ризику загибелі або травмування працівників із розрахунку на 100 тисяч залишається вищим, ніж у розвинених країнах світу.
Тож на сьогодні найактуальнішим завданням у системі охорони праці та промислової безпеки є посилення відповідальності організаторів (власників) виробництва за невиконання умов безпеки, нерозв’язання соціальних питань в умовах економічної кризи. Дотримуємося цих пріоритетів і ми.