Запорізька гімназія №2 імені Лесі Українки, яка сьогодні “в гостях” у читачів нашого видання, діє з 1992 року. Але насправді її історія набагато давніша. Ще у 1905 році в Олександрівську почало функціонувати друге чоловіче парафіяльне училище, у якому навчалося 150 хлопців. А в 1925 році тоді вже загальноосвітній школі було присвоєно ім’я Лесі Українки.
Показово, що зараз чималу увагу приділяють тут роботі з ВНЗ. У тому числі - із факультетом іноземної філології ЗНУ: не лише запрошують викладачів до себе, а й самі бувають на спеціальних семінарах в університеті. До того ж, багато гімназистів обирають для вступу саме національний університет. Так, у минулому році близько 20 випускників стали студентами ЗНУ.
У гімназії є власний музей, де зберігаються документи про усіх викладачів із початку її заснування та про її випускників. До речі, серед них - відомий письменник Микола Нагнибіда. Недавно ще один її випускник - Юрій Лагутін - прославився на весь світ, ставши чемпіоном ХХІ олімпійських ігор. Вихованці встигають і опановувати поглиблену програму з англійської та іспанської мов, і ставати переможцями різнорівневих олімпіад та успішно виступати в Малій академії наук, і брати участь у роботі численних гуртків.