
Усього під час Вітчизняної війни 11 635 воїнів, партизанів, підпільників відзначили званням Героя Радянського Союзу. Зокрема, чотири такі відзнаки мав маршал Костянтин Жуков, по три - льотчики-винищувачі Олександр Покришкін та Іван Кожедуб. Лише 115 бійців Червоної армії удостоїлися цієї нагороди двічі. До списку останніх міг приєднатися й Іван Бабак.
На нагородження сміливого льотчика-винищувача другою Золотою зіркою вже оформили документи. На заваді став полон: намагаючись якомога краще виконати важливе завдання за лінією фронту, Іван Ілліч – на той час вже командувач полку – потрапив до полону. Від розстрілу його врятувало лише диво: вчасна поява танків союзників СРСР. Та про чергову нагороду після цього вже не йшлося.
За роки війни Іван Бабак здійснив 330 бойових вильотів, брав участь у 130 повітряних боях, особисто знищив 37 ворожих літаків. А 1949 року, подавши рапорт про демобілізацію, повернувся до мирної вчительської праці. До речі, визнанням його заслуг на освітянській ниві – значком “Відмінник освіти” – він пишався не менше, ніж бойовими нагородами. І ніколи не забував про рідний ВНЗ, завжди приїздив до нього на День перемоги та на інші свята.