Ми неодноразово на сторінках газети зверталися до функціонування в ЗНУ європейської магістратури, що діє на базі факультету СПП. Адже наш виш – єдиний в Україні, що приєднався до міжнародного освітнього проекту підготовки магістрів із соціального включення. Так, нещодавно магістранти другого набору Віталій Дугін, Людмила Клименко, Андрій Коломієць, Тетяна Курохтіна, Юлія Набатова й Ольга Солодецька повернулися із стажування у закордонних вишах, на базі яких проводили соціальні дослідження, необхідні для захисту дипломів. Про позитивні результати цього стажування йшлося й під час щорічної наради локальних кураторів проекту, яка цього разу проходила у ЗНУ. Керівник проекту професор Вольфґанґ Бльомерс (Німеччина), Іон Дафіною (Яси, Румунія), Вольфґанґ Хекманн (Маґдебурґ, Німеччина), Антоніо Магалаєш та Елена Барбери (Порто, Португалія) і декан факультету СПП Ольга Пономаренко також обговорили подальші перспективи розвитку проекту. Зокрема йшлося про те, що в ЗНУ та у виші Португалії вже сформовані групи наступного набору учасників проекту. А також про організацію у вересні 2010 року на базі португальського ВНЗ міжнародної конференції. За задумом координаторів, на цьому заході презентуватимуться найкращі дипломи випускників проекту.