№ 4
26
лютого
2002 р.

Питання руба

Чи можуть жінки обійтися без чоловіків?

Між двома святами: 23 лютого і 8 березня - над цим розмірковують студентки ІV курсу відділення журналістики.

Сила “слабкої статі”

Хоч це й дуже дивно (і навіть прикро), та в сучасному суспільстві жінці важко ствердити себе як особистість. Ось і задумуєшся: чи може слабка стать обійтися без чоловіків?

З моєї точки зору, може! Жінка таке ж створіння, як чоловік. Різниця лише в тому, що вона слабкіша фізично. Ну, і нічого страшного!

Жінка дуже витримана і багато в чому розумніша за чоловіків. Тому в житті жінкам трохи легше, ніж чоловікам. Бо все-таки жінка може сама побудувати свою долю. З самого початку вона вибирає собі хлопця з таким способом життя, який їй подобається. Вона вирішує: мати взагалі хлопця, чоловіка – чи ні.

По суті, дітей вона виховує сама, сімейне вогнище підтримує також сама. Проблема лише в тому, чи може вона забезпечити своє існування та існування своїх дітей. Якщо ні – виходить, що без чоловіка їй не обійтися.

Як і всі люди, жінки поділяються на слабких і сильних. Слабка жінка без чоловіка не проживе. Ці тендітні створіння неспроможні захистити себе в жорстокому світі. А от сильна жінка – самостійна повноцінна натура. Вона будує життя так, як хоче. Підкоряє усе і всіх. Ніколи не скиглить, не здається.

Але як визначити, де сильна жінка, а де слабка? – спитаєте ви. Сильних жінок неможливо не помітити. Вони на повний голос заявляють: я найкрасивіша, я сама побудую свою кар’єру, я виховаю дітей і дам їм освіту. А найголовніше, вони не хочуть ні від кого залежати. Як правило, такі жінки не довіряють чоловікам (тобто не завжди відкривають їм своє серце).

Як же так? Невже їм не хочеться чоловічої ніжності, невже вони не бажають відчувати сильну чоловічу руку, її тепло? Можливо, ці жінки за щось ображені на чоловіків? Будьте обережні, джентльмени. Через ваші необдумані вчинки жінки страждають. А деякі сильні натури зрештою відсувають чоловічу стать на останнє місце у своєму житті.

Анна ЗАВГОРОДНЯ

Якщо хочеш бути щасливою

Без чоловіків? Неможливо. Бо жінка завжди має залишатися жінкою. Вона нещаслива без чоловіка. Це факт. Погляньте хоча б на так званих “старих дів”. Їх навряд чи можна назвати щасливими і задоволеними життям.

Що стосується фінансового боку справи, то, напевне, це можливо. Сьогодні жінки навчилися заробляти гроші. Але добробут – це ще не все. Навряд чи будуть щасливими діти у родині, де немає батька.

Зрештою, якщо природа створила чоловіка і жінку, то, значить, це для чогось потрібно?!

Людмила НЕСТЕРЕНКО

А чоловіки без жінок?

Життя жінки може складатися по-різному, але сильна стать так чи інакше грає в ньому свою роль. Чоловіки у нашому суспільстві на чільному місці. Саме вони займають високі посади на підприємствах й у фірмах. Чоловіки – у Верховній Раді та в місцевих органах самоврядування. Мабуть, це не просто збіг обставин. І, звичайно, не тому, що не вистачає розумних й освічених жінок. Жінка по натурі – істота тендітна та легко ранима. Хоча бувають і винятки – так звані “залізні леді”.

Я багато разів ставила собі запитання, чому деякі жінки намагаються досягти успіху в певній сфері, зробити карколомну кар’єру… А чи не стоїть за усім цим чоловік? Напевне, так жінка намагається самовиразитися й показати, що вона теж чогось варта. Але, мені здається, це відбувається після того, як жінка повністю розчарувалася в чоловіках і в неї немає іншого виходу, як тільки довести, що вона сама собі господарка. Знов-таки, щоб досягти успіху, жінці неминуче доведеться стикатися з чоловіками і вирішувати певні проблеми. Тому в нашому житті жінка при всьому бажанні не може обійтися без чоловіка.

Якщо узяти Біблію, то Бог створив спочатку чоловіка і цим відвів йому провідну роль, а вже потім він зрозумів, що чоловік без жінки, як перша шлюбна ніч без нареченої. Тому наше питання має зворотній бік: а чи можуть чоловіки обійтися без жінок?

Наталія ПОРТЯННІКОВА

Приймайте їх дозами!

Чоловіки бувають різні – як саме життя. Не хочу докладно говорити про переваги тієї чи іншої статі. Але зізнаюся, що хотіла би, щоб першою дитиною у мене був хлопчик. Ніхто не зрозуміє мене так, як інша жінка. Це супер – те, що є вони, чоловіки, і ми, жінки. Так втомлюєшся від жіночої моралі, пліток, надскладної психології, що хочеться часом тупого чоловічого мовчання!

Найбільше щастя у житті для жінки – знайти свого Чоловіка. Інша справа, що їх – справжніх, щирих, стає все менше. Ось тоді головна мета – стати щасливою всупереч усьому, самій по собі. Це дійсно складно. Роль чоловіка у житті жінки не така вже й велика, але незамінна. Чоловіків треба приймати дозами – коли душа вимагає…

Олена НЕСТЕРЕНКО

на головну сторінку


Симфония любви
Свого роду привітання... Есей Ольги Семиліт.

Все під контролем. Навіть прихід весни
Наталя Олександрівна КОНДРАТЬЄВА знає, як знайти “ключик” до студента і до науки

“Зірки” в гостях у “олімпійців”
Зустріч із заслуженими тренерами України С.М.Гусевим, О.П.Коваленко, В.О.Цапенко, та з їх учнями

“Обезглавленим” треба голову!
кілька місяців студентське самоврядування університету залишалося “обезглавленим”

Новини ЗДУ

Новинки книжкової полиці

30-ті роки. Митці пера
Зі стін ЗДПІ вийшли і досить відомі професійні поети, прозаїки, журналісти

Що у фондах?
Зараз у музеї ЗДУ відбувається реконструкція

Де царство Фауни?
У зоологічному музеї ЗДУ є на що подивитися.

Чи можуть жінки обійтися без чоловіків?
Між двома святами: 23 лютого і 8 березня над цим розмірковують студентки ІV курсу відділення журналістики.

 

Редактор
Віталіна МОСКОВЦЕВА
Засновник і видавець -
колектив
Запорізького державного
університету

Видається з 1973 р.
Зареєстровано Запорізьким
обласним управлінням по пресі,
свідоцтво про державну реєстрацію
33 №81 від 3 липня 1991 р.
Виходить двічі на місяць українською мовою.
Розповсюджується безкоштовно.
0,5 друк арк.
Тираж 1000 екз. Зам. 1
Адреса редакції: 69063
м. Запоріжжя, ГСП-41
вул. Жуковського, 66

Телефон 64-51-24
Редакція газети "Запорізький університет"
та
Web-лабораторія
2002