![]() |
|
|
Куратор-групаДевіз: "Ніякого формалізму!"
- Нуріє Каримівно, а де навчалися ви? - Закінчила Казанський університет. - Чому вирішили стати викладачем? - Я з педагогічної родини. Мама, до речі, була класним керівником. Я закінчила філологічний факультет, але учителем у школі ніколи не працювала. Одразу потрапила на роботу до педагогічного інституту. Кураторством займаюся охоче. Мені подобається спілкуватися зі студентами, але не контролювати їх на кожному кроці. У мене двоє студентів удома: син і дочка. Я знаю, що їм не подобається, коли я весь час їх контролюю. Головне, поважати студентів, незалежно від того: двієчник це чи відмінник. - Ваш куратор у Казанському університеті став прикладом для Вас? - Певною мірою – так. Куратором у мене була Луїза Каримівна Байрамова. Досі пам’ятаю її та наші спеціальні кураторські години. - Чи важко було Вам починати працювати зі студентами? - Авжеж, важко! Довго я не могла обрати потрібну манеру спілкування. - Ви пам’ятаєте ваших колишніх студентів? Чи спілкуєтеся з ними? - Багатьох пам’ятаю. Дехто зараз працює у нас на кафедрі. - Як знаходите спільну мову з групою? - Організувати життя у групі можна, якщо спиратися на переконання, що в ній є цікаві люди. У мене, наприклад, – Оля Івченко, яка бере участь у грі “Що? Де? Коли?”, Олена Гордієнко, яка працює на телебаченні… Не завжди група дружна. Я уже зрозуміла, що зробити з групи колектив нікому не під силу, а от викликати у студентів інтерес один до одного – це куратор може. Ми досить часто відвідуємо театр, причому до нас приєднуються студенти інших курсів. Я завжди запрошую всіх студентів, у яких викладаю. - Про що Ви розмовляєте зі студентами? - Зараз у мене дівоча група, тому часто обговорюємо питання майбутньої родини. Недавно виникла “бурхлива дискусія” на тему: “З милим і в хижці – рай, чи шлюб за розрахунком?” Також плануємо обговорити, що є цікавого в жіночих журналах, проблеми фемінізму та жіночих рухів в Україні й за кордоном. Студенти, звичайно, дуже зайняті навчанням, але вони все одно хочуть спілкуватися з викладачами, обговорювати книги і буденне життя. Ці дискусії допомагають мені краще їх пізнати, а їм – краще пізнати одне одного. - Ви відвідуєте студентів, які мешкають у гуртожитках? - Деканат вимагає, щоб ми за ними слідкували. Але я вважаю, поки не з’явиться проблема, не варто це робити, щоб вони не відчували своє життя весь час під контролем. - А під час сесії? - Важливо бути в курсі їх проблем. Перед сесією ми завжди збираємося, щоб обговорити наші труднощі. Дізнатися, хто вже отримав усі заліки, а в кого борги, кому треба допомогти. Багато в групі залежить від старости. В цьому році студенти обрали Олю Івченко, бо її всі поважають. - У Вас є любимчики? - Куратор повинен ставитися до всіх однаково. Хоча є, звичайно, кілька студентів, які мені ближчі за науковими інтересами. - Що найважливіше у Вашій роботі? - Постійне відчуття, що всі дуже різні. У матеріальному відношенні, наприклад. Але ж цінність людини в її духовному змісті! У групі виникають конфлікти, непорозуміння з викладачами. Часто буває, що не люблять тих, хто краще вчиться. Ці питання треба регулювати. - Отже, хто такий куратор? - Це людина, яка ставиться до своїх обов’язків з душею.
Олександра ДЕНИСЕНКО, |
|
Редактор Віталіна МОСКОВЦЕВА Засновник і видавець - колектив Запорізького державного університету Видається з 1973 р. |
Зареєстровано Запорізьким обласним управлінням по пресі, свідоцтво про державну реєстрацію 33 №81 від 3 липня 1991 р. Виходить двічі на місяць українською мовою. Розповсюджується безкоштовно. 0,5 друк арк. Тираж 1000 екз. Зам. 1 |
Адреса редакції: 69063 м. Запоріжжя, ГСП-41 вул. Жуковського, 66 Телефон 64-51-24 |