Тема номер один
Зустріч з двома Президентами
відбулася 6 жовтня в Палаці культури “Дніпроспецсталь”, фойє якого прикрашав величезний торт, спечений фірмою “Хлібодар” до “іменин” Дніпрогесу.
Близько тисячі студентів нашого університету з прапорцями України та Росії зустрічали кортеж президентів на проспекті Леніна – від “Лахті” до Будинку преси. А запрошення на зустріч у “Дніпроспецсталі” дістали 35 студентів ЗДУ (представники профкому, студради, біологічного, юридичного, економічного факультетів і факультету менеджменту), а також ректор університету академік В.О.Толок, проректор з питань гуманітарної освіти і виховання В.Г.Ткаченко.
Леонід Кучма і Володимир Путін удвох вийшли на сцену, щоб привітати присутніх із 70-річчям Дніпрогесу, – розповідає голова студради Вікторія ШЕВЧЕНКО. – Це символічно: Дніпровську електростанцію зводив інтернаціональний колектив будівельників. Не тільки українці та росіяни – навіть німці й американці. Це була будова світового масштабу. Недаремно в Інтернеті з’явилася інформація, що експерти назвали Дніпрогес серед 7 чудес світу ХХ століття. Він стоїть у списку на 2 місці після Панамського каналу. Природно, президенти говорили про дружбу і співпрацю наших народів. А Леонід Кучма вручив нагороди України нинішнім співробітникам Дніпрогесу. Потім був урочистий концерт. Мені і ще трьом нашим студентам пощастило потрапити на прес-конференцію президентів у фойє Палацу культури. Вона тривала хвилин 10. Серед представників засобів масової інформації нашу увагу привернув Костянтин Ернст. Найбільше журналісти цікавилися підписанням угоди про нафтопровід. Крім того, Леонід Кучма повідомив, що 2003 рік буде оголошений роком Росії в Україні. А Володимир Путін сказав, що часи СРСР минули, і тепер ми маємо вчитися будувати свої відносини по-новому. Перш ніж поїхати, президенти підійшли до запорізьких козаків, які вишикувалися біля Палацу культури, і сказали їм кілька слів, а ті гукнули наше традиційне: “Будьмо, гей!”
Дмитро Московцев
наш кор.
|
|