У ВЧЕНІЙ РАДІ
Чергове засідання відбулося 27 листопада 2002 року
Свою доповідь про стан та перспективи виховної роботи в університеті проректор з питань гуманітарної освіти і виховання В.Г.Ткаченко розпочав посиланням на статтю “Основні напрями виховної роботи у вищих навчальних закладах”, видрукувану в №7 “Інформацій-ного вісника Міністерства освіти і науки України”. Також він розповів про участь у республіканській конференції з проблем виховання студентів у вузах України та в семінарі “Організація виховної поза-аудиторної роботи у вузах Санкт-Петербургу”. Вияви-лося, що й на такому рівні нам є чим пишатися.
В ЗДУ протягом останніх років відбулося кілька конференцій і круглих столів з питань виховання: “Студент-98: проблеми і перспективи виховної роботи в сучасному вузі”, “Студент-2000: яким йому бути?”, “Вільний час студентів: теорія, досвід, перспективи”, “Сучасне студентство України: досвід, проблеми, перспективи”. В системі виховної роботи ЗДУ принциповим є послідовність і наступність впливу: кожен новий напрям стає продовженням попереднього і базується на досягнутих результатах. Водночас більш чітке планування виховної роботи на факультетах дало би змогу вирішити чимало стратегічних і технічних питань (зокрема, щодо графіку роботи студклубу).
Проаналізувавши роботу кураторського корпусу університету, доповідач висловив прикрість з приводу скорочення навантаження, що їм зараховується, і запропонував відновити у розкладі занять так звані “виховні години”. Також серед пропозицій: для пошукової роботи створити студентську ініціативну групу при музеї ЗДУ, а також об’єднану редакційну раду друкованих засобів масової інформації нашого вузу і її корпункти на факультетах.
Розповідаючи про Дні рідної мови і української писемності в університеті, доповідач високо оцінив лекцію професора В.А.Чабаненка “Запорозьке козацтво й українська мова” і висловив пропозицію запрошувати на такі лекції найширшу аудиторію, а не тільки студентів-гуманітаріїв. Піднімалася проблема вільних місць в гуртожитках університету і підтримання там порядку.
Цікавим для учасників засідання став виступ директора Нікопольського інституту ЗДУ Н.І.Селіверстової. Цей підрозділ нашого університету існує 5 років і тепер готує фахівців уже за 5 спеціальностями (“Англійська мова і література”, “Фінанси”, “Облік й аудит”, “Менеджмент організацій”, “Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності”). Інститут популярний у Нікополі, він не має проблем із абітурієнтами. Зараз у ньому навчається 1067 студентів (645 на стаціонарі та 422 заочника). Прийом відбувається тільки на контрактній основі, але плата за навчання нижча, ніж в ЗДУ.
Інститут підтримує тісні творчі зв’язки з університетом. Зокрема, в Нікополі за участю науковців-методистів ЗДУ М.І.Приходька, В.П.Бессонової, О.І.Шев-ченко та інших пройшла міська науково-практична конференція для вчителів загальноосвітніх шкіл з питань підготовки випускників до вступу у вузи.
В Нікопольському інституті 85 викладачів. Чверть з них має вчені звання. Кадровий склад поповнюється, в основному, за рахунок випускників ЗДУ.
Інститут змушений орендувати приміщення. 5 років тому заняття проводилися у 8 аудиторіях, зараз їх 27. Читальний зал нараховує 60 місць. Цього мало, тому вуз має намір продовжувати розширювати свої площі.
|
|