Вітаємо з Днем Перемоги! Миру і щастя усім!
Ось він і знову прийшов до нас, цей чудовий травневий день. Тільки уявіть собі: тим, хто народився весною 1945-го, зараз уже по 58 років! А ветеранам війни? Невпинно плине час. Ідуть від нас ці дорогі люди, яких ми безмірно шануємо. На обліку ради ветеранів університету зараз 18 учасників бойових дій і 32 трудівника тилу найстрашнішої в історії людства війни. Мало, дуже мало лишилося тих, хто колись порятував нашу землю…
Ми ніколи не забудемо, що завдяки їм сьогодні віє світлий вітер весни
7 травня біля пам’ятника викладачам і студентам нашого вузу, які брали участь у Великій Вітчизняній, відбувся святковий мітинг. Прийшли викладачі. Прийшли ветерани. Зібралося чимало студентів.
Першим виступив в.о. ректора ЗДУ, професор
В.В. Савін. Він тепло привітав усіх учасників мітингу (а особливо, звичайно, ветеранів) з прекрасним святом Перемоги. У словах Валерія Васильовича прозвучала щира гордість за славне минуле нашого вузу, який дав країні стільки героїв фронту і тилу, за наш народ, який врятував світ від страшної чуми фашизму. У промові в.о. ректора В.В.Савіна йшлося про минуле, про пам’ять, але всі присутні (і насамперед, студенти) відчули, що вона звернена у майбутнє. Адже дуже важливо, щоб саме молодь, прийдешні покоління зрозуміли та оцінили по достоїнству подвиг своїх прадідів.
До молоді, насамперед, звернувся голова ради ветеранів ЗДУ, доцент А.С. Бровко. Він нагадав про труднощі війни (лише за перші півроку 3 мільйони наших солдатів потрапили у полон). Сьогоднішні юнаки і дівчата навіть не уявляють, що це значить: під час Великої Вітчизняної Радянський Союз втратив, вра-ховуючи загиблих полонених і “остарбайтерів”, від 28 до 30 мільйонів людей. Близько 30 мільйонів доль, які у мирні часи могли б скластися зовсім інакше…
Також на мітингу виступив учасник боїв на Курській дузі, доцент В.А.Юматов. А вдячне слово у відповідь від імені молоді сказала студентка першого курсу, голова студради філологічного факультету Юлія Чернета. За доброю традицією молодь вручила ветеранам тюльпани, а вони поклали їх до пам’ятника.
Після мітингу учасників Великої Вітчизняної війни запросили на святковий обід до кафе “Тетянин день”. Крім того, вони одержали матеріальну допомогу. Кошти на все це виділили адміністрація ЗДУ й університетська профспілка на чолі з В.П.Біломорець.
Світлана ЛЕБЕДЄВА,
наш кор.
|
|