Nota bene
Лекція по-новому: професор – у Німеччині, студенти – в Запоріжжі
Низка дисциплін допомагає зрозуміти і дослідити той стан людини, в якому вона знаходиться, слухаючи музичний твір. За допомогою музики, яка виконує функції медіуму, клієнт намагається вирішувати свої соціально-психологічні проблеми.
Більш глибоко і детально розібратись у цих процесах нашим науковцям і студентам допомагає доктор Томас Вош із Університету прикладних наук Магдебург-Стендаль (Німеччина). Другий рік поспіль у березні на факультеті проходило дистанційне навчання за курсом “Форми та методи роботи з активної групової музичної терапії”. Причому, професор Вош знаходився у Німеччині, а його слухачі – в Запоріжжі. Що за диво?!
Ніякого дива: за допомогою комп’ютерних технологій та Інтернету був установлений прямий контакт між лектором і його аудиторією. Студенти бачили професора на екрані. Вони ставили запитання й одразу ж одержували відповіді на них.
Не обійшлося і без практичних завдань. Групу з 12 осіб ділили на дві-три підгрупи (в залежності від вправ, які пропонував доктор Вош, а потім особисто спостерігав за їх виконанням). Серед цих вправ були: виявлення музичної проблематики певної композиції; розробка ігор; підбір музичного матеріалу для реалізації тих цілей, які були проголошені паном Томасом під час лекцій. Також студенти отримали від доктора Магдебург-Стендальського університету слушні поради щодо написання курсових робіт. На цьому “акорді” дистанційне навчання закінчилося. Але ненадовго: воно продовжиться у березні наступного року.
Маргарита ГУЖЕЛОВСЬКА,
наш кор.
|
|