Губернатор відзначив обдаровану молодь
Напередодні Дня студентів у облдержадміністрації було підведено підсумки конкурсу студентських наукових робіт, у якому взяли участь представники всіх вищих навчальних закладів Запоріжжя. Запорізький державний університет був представлений науковими роботами студентів юридичного (І. Шмигля, В. Шмигля, О. Воронова, О. Скочко, М. Погосян, І. Сергач, О. Пеньков; наук. керівник Т.О. Коломоєць), історичного (О. Іванілов; наук. керівник О.Г. Мегрелішвілі), філологічного (Л. Білан; наук. керівник Л.В. Чернявська) та факультету соціології та управління (І. Проценко; наук. керівник Е.А. Гугнін). Лауреатами конкурсу стали Ольга Скочко (з розділу „Правознавство”) та Ірина Проценко (з розділу „Соціологія”), які були нагороджені Дипломами переможців і грошовою премією.
На урочистому відкритті конференції голова Запорізької обласної держадміністрації Володимир Березовський відзначив, що за останні роки значно підвищився рівень підготовки майбутніх фахівців. За його словами, з наступного року планується ввести іменну стипендію переможцям конкурсу.
Губернатор високо відзначив діяльність не лише студентів та їх наукових керівників, а й організаторів студентської науково-дослідної роботи. За вагомий внесок у створення сприятливих умов для розвитку наукового потенціалу студентів, пошук, підтримку та стимулювання інтелектуальної та творчо обдарованої молоді Запорізького державного університету було вручено Лист подяки фахівцю науково-дослідного сектору Ірині Христич.
Розмірковуємо про цінності життя
Уже традиційним стало для відділу виховної роботи університету проводити у вересні-жовтні загальноуніверситетський конкурс студентських творчих робіт. Для першокурсників - це зустріч з ветераном Великої Вітчизняної війни, ветераном праці, відомою у місті, селі, районі людиною. Для студентів другого курсу чудовою можливістю замислитися над долею дідів та прадідів стало дослідження генеалогічного древа своєї родини. Студенти третього курсу вирішують проблему спадкоємності поколінь і визначають своє особисте ставлення до неї, а студенти четвертого - розмірковують над тим, чи існують у наш час моральні цінності і чи потрібні вони взагалі, а також пишуть про те, як змінилися їхні погляди на життя за час навчання в ЗДУ .
Найзмістовніші творчі роботи були заслухані на підсумковій конференції. Неможливо розповісти про всіх переможців, проте деякі роботи хочеться відзначити. Студентка філологічного факультету Ніна Никифорова вже давно займається збиранням фольклору, народних переказів і легенд. Саме тому Ніна оформила свої дослідження у вигляді великого художнього твору під назвою “Життя продовжується”. Інша студентка філологічного факультету, Катерина Сіріньок, назвала свій твір “Коріння мого роду” і написала декілька віршів, одним із яких і завершує роботу:
“…Й на перехресті сотень літ
Я не забуду батьків рід.
Як прадід мій, скажу я сину:
“Все вибирай, крім Батьківщини!”
Глибоке дослідження свого генеалогічного древа провели студенти Тетяна Єрьоменко (математичний ф-т), Аріна Щетнікова (історичний ф-т), Павло Петроченко (фізичний ф-т), Олександра Новохатська (ф-т СПП). Студент історичного факультету Кім Гуленко не тільки дослідив свій родовід, але і зробив висновки, чому саме нам важливо знати, ким були наші пращури. Маючи відомості про життя своїх предків, можна розібратися у своєму власному житті і навіть з’ясувати, куди приведе нас життя.
Уже вдруге стає одним із переможців конкурсу творчих робіт Михайло Бакалінський (ф-т іноземної філології), який цього разу написав про свого улюбленого дідуся, що замінив йому батька. “Я дійсно вважаю, що мій дідусь - це найкращий тато. Якщо у мене буде син, я обов’язково назву його на честь свого дідуся і передам все те, чого мене навчив мій дідусь”.
“У житті кожного з нас, - пише у своєму творі першокурсник факультету іноземної філології Подолянець Станіслав,- були люди,які несли у собі тепло, злагоду, любов та прагнення до ретельного вивчення головної дисципліни - життя. Їх з давніх давен називають просто вчителі.” Саме такою людиною стала для Станіслава його вчителька Наталія Степанівна Осовська.
Дуже приємно, що написання творчих робіт уже стало доброю традицією для таких студентів, як Наталія Драган та Анна Мірошниченко (філологічний
ф-т), Лідія Вайнраух ( ф-т соціології та управління), Дмитро Федорченко (біологічний ф-т), Вікторія Гринчак (фізичний ф-т).
Всі переможці акції були відзначені наказом ректора та грамотами за активну участь у конкурсі творчих робіт.
Світлана Мінаєва, провідний спеціаліст відділу виховної роботи
|
|