№ 5
13
березня
2002 р.

Клуб експертів

Сьогодні ми завершуємо розмову про вивчення іноземних мов у нашому університеті. Свою точку зору і пропозиції в газеті “Запорізький університет” від 22 січня та 12 лютого цього року вже висловили наші “експерти” – четвертокурсники відділення журналістики. А тепер ми публікуємо відгук першокурсниці біологічного факультети Оксани Данилюк і заключне слово справжнього експерта – завідуючої університетською кафедрою англійської мови, доцента Т.А. Третьякової.

Дайте нам вибір

Я вважаю, що у вузі вивчати іноземні мови треба в режимі факультативу. Чому? Щоб людина самостійно обрала мову, якою бажає оволодіти, і час, коли відвідувати заняття. Часто на першому курсі студенти ще не визначилися щодо цього питання, але їх примушують ходити на пари з іноземної мови за певним розкладом. Зрозуміло, якість знань, що вони отримують таким чином, досить сумнівна. Чи багато від них користі?

А на третьому-четвертому курсі людина вже усвідомлює, знання якої з іноземних мов їй конче необхідне і в якому обсязі (я маю на увазі такі критерії: розмовні навички, знання технічної термінології і т. ін.). Свідоме бажання отримати знання плюс хороше технічне обладнання і високий рівень викладання дадуть набагато кращий результат. Це вже не буде “прослуховування” курсу, а накопичення саме необхідних знань. Тобто те, заради чого ми навчаємося.

Вікторія ІВАНОВА,
студентка ІV курсу відділення журналістики

Чим частіше, тим краще

На мій погляд (а до цієї думки приєднуються і більшість моїх однокурсників), в університеті дуже мало годин відводиться на іноземну мову, адже її знання надзвичайно актуальне у наш час. На заняттях з англійської мови ми читаємо, говоримо, займаємося аудіюванням, перекладом фахових текстів і т.д. Але щоб усе це не “вивітрилося” з голови, хотілося б займатися іноземною мовою як мінімум тричі на тиждень. Причому, можливо, не тільки на першому та другому курсах, а й на старших також.

Крім того, добре було б дати можливість студентам усіх факультетів вивчати другу іноземну мову, відвідуючи заняття за зручним для них графіком. Мені та моїм однокурсникам, наприклад, хотілося б паралельно вивчати й іспанську мову, й італійську, але факультативно.

Оксана ДАНИЛЮК
студентка І курсу біологічного факультету

Чи доклав зусиль сам студент?

Навчити людину іноземної мови – це означає сформувати її комунікативну компетенцію в іншомовному спілкуванні. Ця здібність вдало формується, коли витримуються певні методичні принципи. Тому до викладача у цьому процесі особливі вимоги: він має використовувати різні технології навчання, проявляти активність та творчість у розробці нових. Мушу сказати, що колектив нашої кафедри відповідає цим вимогам. Ростуть молоді наукові кадри. Постійно удосконалюється навчально-методич-на база.

Але сьогодні я хотіла б звернутися до інших учасників навчального проце-су – до студентів. Особливо до тих, хто не вірить у свої здібності щодо вивчен-ня іноземних мов.

Перш за все, дорогий друже, чесно спитай у себе: чи виконував ти інструкції викладача? Зокрема, чи дотримувався їх при виконанні домашніх завдань? Пам’ятай: щоб оволодіти будь-яким видом діяльності, треба докласти інтелектуальні зусилля. Підкреслюю: особисті інтелектуальні зусилля!

Довіряй викладачеві: сказано тричі прослухати аудіокасету вдома, – зроби так, як задали. Пізніше помітиш, що чим більше робиш сам, тим менше виникатиме бажання критикувати методичні прийоми викладача. Одним словом, стара істина: “Без праці – мало що вдається у житті”.

Тетяна ТРЕТЬЯКОВА,
завідуюча кафедрою англійської мови

на головну сторінку


У Вченій раді
Чергове засідання відбулося 25 лютого 2003 року

Ми дочекалися змін!
Студрада обрала нового голову

Оцінює комп’ютер
відбулася презентація комп’ютерної програми комплексної експрес-оцінки функціональної підготовленості організму.

“Запоріжжя” спустили на воду
підводний човен “Запоріжжя” знову спустили на воду після ремонту.

Шевченко – наш сучасник
Наближаються до завершення Шевченківські дні в ЗДУ

Інтерв’ю Кобзаря
Якщо лише на хвилинку уявити, що Шевченко повернувся на Україну…

Що у фондах?
продовжуємо заочну екскурсію фондами музею ЗДУ

Посміхайтеся, надворі весна!
півфінал університетського чемпіонату КВН на Кубок ректора.

Знову покликала “Атлантида”
Спортклуб нашого університету став ініціатором шоу-турніру з натурального бодібілдингу “Атлантида-2002

Клуб експертів
завершуємо розмову про вивчення іноземних мов у нашому університеті

 

Редактор
Віталіна МОСКОВЦЕВА
Засновник і видавець -
колектив
Запорізького державного
університету

Видається з 1973 р.
Зареєстровано Запорізьким
обласним управлінням по пресі,
свідоцтво про державну реєстрацію
33 №81 від 3 липня 1991 р.
Виходить двічі на місяць українською мовою.
Розповсюджується безкоштовно.
0,5 друк арк.
Тираж 1000 екз. Зам. 1
Адреса редакції: 69063
м. Запоріжжя, ГСП-41
вул. Жуковського, 66

Телефон 64-51-24
Редакція газети "Запорізький університет"
та
Web-лабораторія
2002