Рік Росії в Україні
“Слова, що вміють плакати й сміятись...”
Кафедра російської мови ЗДУ провела конкурс молодих красномовців. Змагалися студенти всіх курсів російського відділення філологічного факультету.
Студентству вдалося показати себе як новаторів й ерудитів у царині словесності. Маяковський закликав: “Ищите свой корень и свой глагол! Во тьму филологии влазьте!” Тому на другому, третьому і четвертому курсах конкурс починався з лінгвістичної вікторини, яка виявила “світлини” у філологічній безодні. Але то була розминка…
Головне – три, а то й чотири суто ораторські конкурси. За теми виступів (а їх майстерно підібрали доценти кафедри російської мови В.П.Біломорець та Ю.Ю.Саплін) правили вислови майстрів російської поезії ХХ століття: Ахматової, Цвєтаєвої, Єсеніна, Федорова, Мандельштама, Ахмадуліної, Тарковського та інших.
Перший етап передбачав міні-монолог на обрану самим оратором тему. Наталка Драган, наприклад, обрала тему “Рябина – судьбина русская”. В її виступі цікаво поєдналися історичні факти, філософські роздуми і лірика.
На другому етапі треба було виступити експромтом, причому “пара-метри ситуації” задавало журі. Нелегко було не розгубитися, зорієнтуватися в проблемі (усього за 10 хвилин!) і побудувати стрункий виступ.
Справді палкою виявилася дискусія – наступний етап конкурсу. На другому курсі напівфіналісти Галина Руденко та Віра Хижня обговорювали досить актуальну для сучасних слов’янських мов проблему: “Чи потрібні рідній мові іноземні слова?” За умовами конкурсу, учасниці обстоювали протилежні думки. А зійшлися на компромісі, так блискуче сформульованому Кобзарем: “І чужому научайтесь, і свого не цурайтесь!”
Свіжим струменем став останній етап конкурсу – тост. Так, студенти змагалися у вмінні виголошувати тости. Щоправда, необхідні аксесуари були лише уявними… Аудиторії дуже сподобалися тости Н.Жерібко, О.Івченко, О Ковальової. А Віра Хижня сказала так: “Кажуть, десь і колись, шляхом сумнівних генетичних дослідів, був виведений ненажерливий дракон, який у меню собі обирає лише злих і жадібних людей. Так нехай же, якщо цей дракон потрапить до Запоріжжя, він загине тут від голоду!”
На такій гумористичній доброзичливій хвилі підійшов до фіналу конкурс ораторської майстерності. Його переможцями стали Н.Жерібко, О.Івченко, І.Наумовська (четвертий курс), О.Ковальова, Ю.Чорна, О.Вялих (третій курс), Н.Драган, В. Хижня, Г.Руденко (другий курс), А.Доценко, Т.Федорченко, В.Вайцеховська (перший курс).
Максим БОГДАНОВ, Галина РУДЕНКО,
студенти другого курсу філологічного факультету
|
|