Просто студентка
Що таке “бути дорослим”?
Алевтина Серовицька учиться на ІІІ курсі факультету фізичного виховання. Вона не “кругла відмінниця”. Але і задніх не пасе. З точки зору залікової книжки – просто хороша студентка. Та як дивно склалася доля цієї дівчини, котра у грудні відсвяткувала 21-й день народження!
Їй ледь виповнилося 15 років, коли мама поїхала в США. З того часу вони жодного разу не бачилися. Батько живе в Росії, зв’язок з ним Аля втратила ще раніше. Бабуся, якій мама доручила дівчинку, через півроку померла. Школярка залишилася одна. Без батьків. Без опікунів.
- Алю, зізнайся, думала: “Краще б мама була вдома”?
- Спочатку. Навалилися проблеми. Вони здавалися такими складними! Документи… Особисті почуття… Гадала: якби мама була вдома, вона б усе вирішила. А доводилося самій ходити по кабінетах. Це було так страшно! Та я швидко звикла.
- Ти сама вступала в університет?
- Збиралася на факультет іноземної філології. Ще на випускному вечорі так думала. Студіювала англійську. Але мама по телефону сказала: “Навіщо? Вся Америка говорить англійською. Тут ти будеш без професії”. Порадила факультет соціальної педагогіки і психології. Мені це сподобалося. Вважаю, кожна людина в житті має бути психологом. Я залюбки вступила на СПП.
- То як же опинилася на факультеті фізвиховання?
- Подумала: раптом відкрию свою фірму, буду когось консультувати, а у нього не так складеться життя – він мене гудитиме… Бозна чому перемкнуло: перейти на фізвиховання! Треба, хочу! Після першого ж семестру перевелася. Всі друзі страшенно сміялися: в школі я просто ненавиділа фізкультуру, не відвідувала уроки. А якщо і приходила, то тільки тому, що подобалося спілкуватися з учителем фізичного виховання. Але в десятому класі я поповнішала і, щоб схуднути, зайнялася аеробікою. У хорошого тренера. Аеробіка прийшлася мені до вподоби! Я змогла скласти в школі всі нормативи і зрозуміла, що не такий уже поганий предмет – фізкультура.
- Тепер ти працюєш тренером з аеробіки?
- Тричі на тиждень у школі вищої спортивної майстерності. Та спочатку в університеті закінчила курси, де серед викладачів був, наприклад, Олексій Льовкін…
- На факультеті фізвиховання навчаються хлопці і дівчата, що займаються спортом чи не все життя. А ти – 4 роки.
- Звісно, було страшно. І з легкою атлетикою особливо важко. Зате решта предметів дається добре. Спочатку я працювала “на заліковку”, тепер вона працює на мене. Ходжу на лекції і семінари, готуюсь, відповідаю… В результаті багато заліків маю “автоматом”, викладачі ставляться до мене прихильно.
- Любиш студентські тусовки?
- Знайомих у мене маса! А на дискотеці за все життя була разів 10 – та й то підлітком. Коли мама поїхала, я одразу подорослішала. Проблеми моїх однокласників: піти на дискотеку, щось покурити, щось випити… Дитячі! Нічні клуби також не відвідую. Для цього треба або кинути вчитися, або не працювати. Мені цікавіше читати літературу з езотерики і психології…
- Збираєшся в Америку?
- Для того, щоб заробити гроші. Диплом факультету фізичного виховання визнають за кордоном. Хочу відкрити в США школу аеробіки.
- Тебе не лякають події 11 вересня минулого року?
- Мама в цей день була вдома. Не на Манхеттені. Вона не телефонувала два тижні. Я дуже злякалась, чого тільки не передумала! Та все гаразд. От тільки… В США страшенна паніка. Люди усього бояться. А мама – масажистка. Її фінансове становище похитнулось…
- До випускного мама приготувала тобі незвичайний подарунок – видала збірку твоїх віршів?
- Вона натякнула, що буде щось особливе. Але такого я не очікувала.
- Продовжуєш писати?
- Продовжую.
- В такому разі – один твій вірш, для газети “Запорізький університет”, Алю.
Алевтина СЕРОВИЦЬКA
Ходить по ниточке…
Ходить по ниточке судьба не обделила,
Но до сих пор мне удавались все шаги –
Бывало страшно, а порой являлась сила –
Но все они мне были слишком дороги.
Все дорогой ценой по жизни мне давалось,
Но оптимизма дух вселял надежду мне:
То горько плакала, то радостно смеялась,
Порой разменивая счастье в стороне.
Но с каждым днем я становилась все мудрее,
Хотя порой сбивалась с верного пути,
Но снова светит мое солнце, душу грея,
И, я надеюсь, все плохое – позади.
Ходить по ниточке, срывая с неба звезды,
Не так уж плохо, как казалось мне порой,
А мысли-птицы в облаках вьют свои гнезда,
Надеясь, что беда уснула за горой.
|
на головну сторінку
Зміст:
Приварникову А.К.– 65 років
65 років виповнюється доктору фізико-математичних наук, професору кафедри алгебри і геометрії ЗДУ Аркадію Костянтиновичу Приварникову. Бажаємо доброго здоров’я та нових творчих успіхів!
Вітаємо! А.А. Ткаченку – 60 років
З ювілеєм вітають колеги А.А.Ткаченка – професора кафедри економічної теорії ЗДУ
Новини ЗДУ Захистив кандидатську дисертацію І.Г.Величко (спеціальність “Механіка деформованого твердого тіла”, науковий керівник А.К.Приварников).
Розбагатіли!
Щедрий подарунок отримала бібліотека ЗДУ
По дорозі до університету
Як велася виховна робота в ЗДПІ у 30 роки.
Гуртожиток починається з вахти Репортаж Ірини Кльованик про будні мешканців студентського гуртожитку
Просто студентка
Що таке “бути дорослим”?
Міні-футбол
З 10 по 14 січня в рамках Аматорської ліги Запоріжжя з міні-футболу команда “Фанат” зіграла по 2 матчі з командами нашого університету.
Чим ми гірші від самураїв?
Дзю-дзюцу - одне з найзагадковіших і найдавніших бойових мистецтв, що зародилося в Японії на межі ІХ-Х століть.
Що нового в Інтернеті? Про недавно створений портал "Запоріжжя як на долонях" розповідає Олена Хлистун
Ох, екзамени!
Кумедні історії про іспити, зібрані другокурсниками групи “Газетна журналістика”.
Спогад про свято Новорічні пригоди малого кутюр'є
|
|