Сенсація номер один
Гран-прі на Хортиці!
29 нових вистав у 17 театрах Дніпропетровська, Кривого Рогу Дніпродзержинська і Запоріжжя переглянуло журі регіонального фестивалю “Січеславна-2003”. Серед “судей”, до речі, переважали дніпропетровці. А мені приємно було, коли перед виставами оголошували склад журі та звучало моє прізвище з “титулом”: “Старший викладач Запорізького державного університету”. Це ж бо престиж нашого вузу серед еліти регіону…
Сенсацією став на фестивалі тотальний успіх Запорізького муніципального театру-лабораторії “Vie” на острові Хортиця: він став 5-кратним лауреатом! Мелодрама “День святого Валентина” відзначена призами за кращу постановку сезону, за кращу режисуру (Віктор Попов і Клим), за краще музичне оформлення, за кращу сценографію, за кращу жіночу роль (Світлана Лебедєва). Нагороду також отримала “кращий директор театру” Наталія Москаленко. А дипломами номінантів відзначені Сергій Цевельов (“Краща чоловіча роль”) та вистава-концерт “Замріяна Хортиця” (“Краща музична вистава”). І все це – одному камерному театрику на Хортиці… Мало того: Гран-прі “Січеславни” теж узяв театр “Vie”!
Перепало й іншим запорізьким колективам. Спеціальним дипломом за сценічне втілення історії рідного краю журі відзначило виставу “Нестор Махно” в Запорізькому українському музично-драматичному театрі (виконавець головної ролі заслужений артист України Олексій Завгородній був номінантом “Січеславни”). Інна Яновська з Театру молоді привернула увагу кращим виконанням жіночої ролі другого плану у виставі “Публике смотреть воспрещается” (а Олександр Виженко номінувався на кращу чоловічу роль другого плану).
Дніпропетровці рвуть і мечуть: сусіди вихопили у них з рук Гран-прі фестивалю! За 11 років існування “Січеславни” це другий “нещасний випадок”. А уперше в 1994 році “Січеславну” привіз до нашого міста народний артист України Олександр Король, який зараз очолює кафедру в ЗДУ.
Думається, для того, щоб запоріжці не відчували себе “незаконними дітьми” красуні “Січеславни”, нашій облдержадміністрації варто стати співзасновником цього фестивалю і включити його окремим рядком до бюджету, як це зробили в Дніпропетровську. Звичайно, можна (і робляться спроби) організувати у Запоріжжі щось своє. Та навіщо? Лише для того, щоб залишати собі призи? І – свідомо занизити рівень наших театрів, не дати їм змагатися у цікавому контексті серед сильних суперників? Адже тим і цінна перемога “Vie”, що вона – на тлі блискучих постановок “Назар Стодоля” в муздрамі Кривого Рогу, “Овечка” в Дніпродзержинську, “Доходное место” в Дніпропетровському молодіжному театрі-студії “Віримо!”, “Маленькие трагедии” в криворізькій “Академії руху”, “Турандот” в Театрі опери та балету…
Віталіна МОСКОВЦЕВА,
член журі фестивалю “Січеславна”
|
|