Уклін тобі, alma mater
Ми говоримо: “До побачення!”
Ось і настав трохи сумний, та все ж щасливий момент прощання. Випускники залишають стіни “alma mater”. Ми не говоримо їм: “Прощавайте!” Сьогодні ми промовляємо з надією: “До побачення! Не забувайте про рідний університет!” Які спогади лишаються у нас про випускників цього року? Що побажаємо їм на прощання? Слово – викладачам ЗДУ.
Заступник декана історичного факультету Ольга Миколаївна МАКЛЮК:
- Хороший курс, яскраві постаті. Так, Юлія Завгородня протягом 5 років очолювала культмасовий сектор студради нашого факультету. Також відзначу Федора Головка. Він спеціалізувався на вивченні проблем новітньої історії Німеччини. Його наукова робота є досить оригінальною: “Гітлерюгенд” у вихованні молоді на початку Третього Рейху 1933-38 рр.” Вона перемогла в університетському конкурсі студентських наукових робіт. А от Сергій Татарінцев науковими знаннями не вирізнявся, натомість має неабиякі ораторські здібності. Його обрали студентським деканом історичного факультету і дали прізвисько “Піночет”. Він отримав право один день керувати факультетом, сидячи в кріслі декана, доктора наук Ф.Г.Турченка.
Заступник декана економічного факультету Аліна Олександрівна КУДІНА:
- Нинішні наші випускники – дуже перспективні. Вони лишилися у “повному складі” від початку до кінця навчання. Вибрали спеціальності, потрібні суспільству. Велика частка з них сполучала роботу з навчанням. Багато хто оволодів другою іноземною мовою – отже, одержуватиме два дипломи.
Що скажеш? Втрата! Доведеться шукати заміну. Студрада зубожіла: найактивніші студенти ідуть!
Хочу побажати їм, щоб реалізувалися усі їхні професійні мрії і... не забувати про факультет!
Асистент кафедри мисливствознавства та іхтіології біологічного факультету Володимир Іванович СТРЕЛЬЧЕНКО:
- Це група студентів, які прийшли вчитися не просто, щоб одержати диплом, а тому, що їм це цікаво, і вони хотіли одержати саме такі професії. Вони постійно були в роботі. Справжні дослідники! А в їх професіях це дуже важливо. Нехай перший курс рівняється на них! Хочу побажати їм творчості, невичерпних сил й енергії в подоланні труднощів, які виникнуть на їхньому життєвому шляху. Хоча я певен: такі люди все подолають.
Завідувач кафедри теорії та практики менеджменту факультету менеджменту Людмила Сергіївна КУТІДЗЕ, доцент Ніна Миколаївна КУРЕДА, доцент Ольга Олексіївна ГОЛОВАНЬ:
- Хто скаже про наших любих випускників погано? Всі молодці, багато працювали. Брали активну участь у наукових конференціях, дехто має публікації в наукових збірках.
У цьому році V курс закінчило 28 випускників спеціальності “Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності”, 12 – “Менеджмент організацій” і 10 магістрів. У всіх велике майбутнє. Їх дипломні роботи виконані на матеріалах, а подекуди – навіть на замовлення ВАТ ПКБ “Славутич”, ВАТ “Запорізька кондитерська фабрика”, ЗАТ “ЗАЗ”, ВАТ “Запоріжсталь”, ВАТ “Дніпроспецсталь”, ВАТ “Запорізький трансфор-маторний завод”, ПТОВ “Іспанський дім” та інших.
Наш факультет тісно співпрацює зі своїми випускниками. Проводимо лекції та практичні заняття за їхньою участю. Тим більше, що наші випускники є провідними спеціалістами на запорізьких підприємствах.
А що стосується побажань… Ну, ви самі поміркуйте, що можна побажати випускникам? У них є майбутнє, і бажати їм нічого і не треба. Вони самі доб’ються всього, чого побажають!
Доцент кафедри алгебри та геометрії математичного факультету Поліна Георгіївна СТЄГАНЦЕВА:
- Академік Олександров говорив: “Студент – не посудина, котру треба наповнити, а світильник, який треба запалити”. Думаю, ми доклали максимум зусиль, щоб “запалити” наших студентів. А вони показали себе як працелюбні, цілеспрямовані, віддані своїй науці люди. Серед них: Ірина Ткаченко, Яна Тандура, Олена Подковаліхіна та інші. Олена завжди вчасно приносила виконані завдання, та ще й говорила при цьому: “Що ж я тепер робитиму всі дні?!”
Старший викладач кафедри цивільного права юридичного факультету Георгій Валерійович САМОЙЛЕНКО:
- Вистачає всяких студентів: і хороших, і поганих, і веселих, і не дуже. Та хочу зауважити, що лише два роки тому у наших випускників горіли очі: якнайшвидше отримати диплом, а що далі – невідомо… Зараз ситуація змінилася. Майже всі п’ятикурсники працевлаштовані. Приємно, що при своїй зайнятості вони встигають усе. Хотілося б, звичайно, щоб продовжували навчання. Все життя здобували знання.
Заступник декана філологічного факультету Ірина Вікторівна ЧЕРНОВА:
- Кожен студент на V курсі – особистість. Оля Вірютіна – “зірка” факультетської команди з аеробіки, Тетяна Давидченко та Наталя Маринич – члени літературного клубу “99”. Ольга Кисенко – лауреат премії імені Ковальських, Таня Примак – українсько-нiмецької премії імені Гончара…
Згадаймо і про сильну стать. Серед великої кількості дівчат вони є “родзинкою” факультету. Їх усього троє. Талановитий Олексій Пасько грає в рок-групі. Михайло Завгородній симпатичний і врівноважений. Ну, а Тараса Артюха на п’ятому курсі обрали старостою, бо він всі чотири роки… запізнювався на першу пару. Дівчата вирішили виправити його недолік. І їм це вдалося!
А як не сказати про Дарину Ардар’янову? Захист її бакалаврської та дипломної робіт вразив усіх. Була розіграна своєрідна “театральна вистава”, комісія в захваті аплодувала: виступ студентки був настільки емоційним, переконливим, виразним та гарним, що неможливо було стриматися.
Хочу побажати, щоб наші випускники не йшли на компроміс із совістю і не покладались на удачу. Удача – результат важкої праці.
Декан факультету соціології та управління Володимир Павлович БЕХ:
- Це був блискучий випуск. Із 22 осіб – 11 рекомендовані в аспірантуру. Також у нас є три переможці Національного Президентського конкурсу з політичної проблематики. Бажаю нашим студентам реалізувати себе у житті. Створити і закріпити свої фірми. Щоб вони не боялися імпровізувати, створювали нове і ніколи зупинялися. А дівчатам – вдало вийти заміж!
Доцент фізичного факультету Валентин Лук’янович СНІЖНИЙ:
- “Якщо бути, то бути першим” – девіз нашого факультету. У нас дійсно багато талановитих студентів. Вони ще діти, але вже досить відповідальні. На мій погляд, саме студенти нашого факультету є найскромнішими від інших студентів. Починаючи із зовнішнього виду – і закінчуючи внутрішнім світом. Вони можуть і почервоніти, й опустити голову. Ми дуже переживаємо за них. У нас на факультеті є картотека, де записані адреси наших вихованців.
Доцент фізичного факультету Юрій Олександрович ШВЕЦЬ:
- Не витрачайте марно час, адже в житті ніщо не повторюється!
Оксана Володимирівна ПОРАДА:
- Наш факультет незвичайний, а отже, і студенти незвичайні! Дуже добрі, активні, веселі. У них подвійне навантаження: тренування та навчання. Так, Олена Зинов’єва – триразова чемпіонка світу з важкої атлетики. Наші дзюдоїсти: Таня Луснікова – чемпіонка Європи, Олексій Данілов – срібний призер, а Євген Сотніков – чемпіон світу серед студентів. Кращим у світі зі стрибків у воду став Антон Захаров, бронзовими призерами світового чемпіонату з академічної греблі – Роман Сидоров і Олексій Мартинов…
Студенти відчувають, що вони майбутні керівники й відповідальні за тих, з ким спілкуються. Я допомагаю їм відчути себе особистістю, підтримую, адже на них дивиться вся країна. Той імідж, що вони створять, – візитна картка ЗДУ і держави.
Нашим девізом є не тільки: “Швидше, вище і сильніше!” Але також: “Один за всіх, і всі за одного”. Досягнення старшокурсників – приклад для першого курсу. Кумир студентів – декан факультету Валентина Миколаївна Зайцева. Вона лідер: запалює і веде за собою, як Данко. І випускникам я бажаю: несіть цей вогонь далі!
Заступник декана факультету іноземної філології Тетяна Олегівна КОЗЛОВА:
- Викладацький склад дуже задоволений успіхами студентів, які випускаються. Приємно, що спеціалісти, які захистили дипломні роботи на 5, залишаються в університеті, вступатимуть до магістратури.
Наші магістри – це гордість нашого факультету. Магістри англійського відділення (філологія) завершили навчання на “відмінно”: всі отримають червоні дипломи. На захисті вони показали високий рівень знання філології. Ми сподіваємося, що вони успішно продовжать навчання в аспірантурі або з честю представлятимуть наш університет у місті як викладачі.
З магістрів хотілося б відмітити Наталію Жукову, Ольгу Салдецьку, Олену Тупахіну, Марину Єрьоменко. Серед спеціалістів – Марину Бондаренко, Ольгу Баранову, Інну Боброву.
Як свідчить досвід останніх років, студенти, що успішно закінчили наш факультет, цілком задоволені працевлаштуванням.
Побажаю їм залишатися молодими, розумними, здоровими. Будемо дуже раді й надалі підтримувати з ними контакти.
Старший викладач кафедри соціальної педагогіки, куратор V курсу Юліана Рафаїлівна МАЦКЕВИЧ:
- У мене дружні стосунки з курсом. З нашими студентами цікаво спілкуватись: піти на Хортицю в похід, дискутувати, збиратися разом. Вони просто хороші люди. Завжди добиваються поставленої мети. Були дуже активними в житті факультету. Ініціаторами найцікавіших подій. Цілеспрямовані: багато з них уже працюють.
Хочу побажати їм, щоб їх життя було повне достатку, благополуччя та приємних сюрпризів!
Записали Маргарита ГУЖЕЛОВСЬКА,
Андрій ДОРОШЕНКО, наші кор.
|