Інформація до роздумів
Якщо загорілося...
Штаб цивільної оборони ЗДУ (начальник Трифон Гапончук) пропонує рекомендації, як рятуватися під час пожежі:
Головне – не панікувати! Про пожежу слід негайно повідомити за телефоном 01. Викликаючи пожежників, чітко назвіть свою адресу; поверх і місце, де виникла пожежа; поясніть, що горить (квартира, коридор, аудиторія, кабінет ). Нарешті, скажіть, хто дзвонить і номер свого телефону.
Якщо поблизу немає телефону і ви не можете вийти з приміщення, відкрийте вікно і гукайте по допомогу. Криками: “Пожежа!” – приверніть увагу перехожих.
Невелике вогнище можна ліквідувати, накривши ковдрою, товстою грубою тканиною, заливши водою.
При пожежі не можна:
- відчиняти вікна й двері, бо свіже повітря підтримує горіння, а завдяки протягам вогонь поширюється;
- гасити водою електроприлади, ввімкнені в мережу: спочатку треба висмикнути вилку з розетки, а потім вже залити прилад водою. Можна заливати лише задню частину телевізору, стоячи збоку від екрану, бо кінескоп може вибухнути.
Якщо ви не можете впоратися з вогнем, негайно облиште приміщення і допоможіть вийти іншим (насамперед, дітям, людям похилого віку, хворим). При цьому вимкніть газ і електрику. У першу чергу треба звільнити верхні поверхи.
Дим накопичується угорі, тому в разі сильного задимлення лягайте на підлогу, закривши ніс і рот мокрою хустинкою або рушником, і рухайтеся плазом до виходу уздовж стіни, щоб не збитися з напрямку.
Якщо загорівся одяг, обгорніть потерпілого пальтом, ковдрою (краще мокрими) або облийте водою. Полум’я можна збити, качаючись по землі, захистивши, насамперед, голову. Не можна бігти й намагатися зірвати одяг.
Не намагайтеся вибігти через задимлений коридор чи сходи, бо дим дуже токсичний, а гарячі гази обпікають легені: вийдіть на балкон чи до вікна, закрийте двері, законопатьте їх мокрою тканиною і приверніть увагу перехожих. Рятуйтеся зовнішніми пожежними драбинами. Спускатися по стояках, водостічних трубах та за допомогою зв’язаних простирадл дуже небезпечно – це можливо тільки у виняткових випадках. Не стрибайте з вікон вище другого поверху: травми неминучі.
Якщо у приміщенні є вогнегасник, заздалегідь добре навчіться ним користуватися. Ці знання ніколи не будуть зайвими.
Трифон Гапончук
|
|