Уклін тобі, alma mater
Таємниця сяючої усмішки
Куди б не закинула їх доля, любов до слова лишається сутністю цих людей. Вам потрібні докази? Тоді шкода, що ви не завітали на зустріч випускників філологічного факультету, яка відбулася 24 травня у другому корпусі ЗДУ.
30 років минуло відтоді, як вони розпрощалися з alma mater. Це вже не юнаки і дівчата з азартом в очах, а поважні викладачі учбових закладів, працівники підприємств. За їх плечима – довгий шлях, яким вони крокували роками.
Зустріч розпочала декан філологічного факультету Ольга Турган. Вона приділила увагу сьогоднішньому дню факультету, його перемогам, планам, прагненням. Ольга Дмитрівна зробила акцент на поступовому збільшенні кількості студентів як на денному, так і на заочному відділеннях. Декан розповіла про переорієнтацію і зміни у навчальному процесі, на який вплинули західні віяння (зокрема, в нашому суспільстві ще не сформувалося адекватне сприйняття ступеню бакалавра).
Досягненням факультету (та й усього університету) стало відкриття у 1997 році спеціальності “Журналістика”. Для майбутніх фахівців засобів масової інформації створили лабораторію журналістики. До речі, завдяки технічному обладнанню цієї лабораторії студенти ІІ курсу зафіксували на відео зустріч випускників.
Вже немолоді люди, які прийшли до своєї alma mater, люблять її та шанують. Не випадково випускники згадали імена усіх (!) своїх викладачів і присвятили їм вірш про Учителя.
Так, нехай зникло юнацьке завзяття й азарт з очей цих людей, але не згасають їх усмішки. Не згасла любов до рідного слова.
Віталій БАБЕНКО,
студент І курсу відділення журналістики
|
|