Рука дружби із Москви
Про те, що на початку цього року між Запорізьким держуніверситетом та Студентською спілкою Московського державного університету ім. М.В. Ломоносова була підписана угода про співробітництво, наша газета вже повідомляла.
Нещодавно делегація ЗДУ приймала участь у міжнародній конференції країн СНД та Балтії “Університети та суспільство. Співробітництво в ХХ столітті”, що проводилася у Москві на базі МДУ. Наш співрозмовник - Олексій Фурса, спеціаліст відділу виховної роботи ЗДУ, керівник громадської лабораторії з проблем виховання молоді при ЗДУ.
- Учасники конференції підтримали зусилля євразійських університетів щодо формування єдиного освітнього та наукового простору країн Співдружності та вважають необхідною активізацію діяльності в сфері спільних навчальних університетських програм і обміну досвідом з іншими міжнародними асоціаціями університетів.
На конференції було відзначене зростання ваги фундаментальної освіти, єдності освіти і науки і, як результат, посилення ролі університетів у житті суспільства.
- А з якими планами щодо спільної з МДУ роботи ви повернулися з Москви?
- На зустрічі з керівництвом Студентської спілки Московського держуніверситету та представниками ректорату ми намітили спільні заходи на наступний рік.
Перш за все, це науково-практична конференція молодих вчених, аспірантів та студентів, проведення якої ми плануємо на жовтень 2004 року і яка буде проводитися під егідою МДУ.
Наступний рік - це рік президентських виборів як в Україні, так і в Росії, і передова молодь, студентство, звичайно, не залишаться поза цими визначними для обох країн подіями. Ми плануємо провести на базі нашого університету “круглий стіл” на тему “Роль та місце студентства в суспільно-політичному житті Росії та України. ” До участі в дискусії запросимо представників громадських організацій Запорізької області, а також членів студентської спілки МДУ і керівництво російських молодіжних політичних організацій.
Також була обговорена можливість проведення інтерактивного телемосту “Запорізький державний університет - Московський державний університет
ім. М.В. Ломоносова” у режимі “он-лайн”.
- Як це буде відбуватися?
- Проведення цього інтерактивного спілкування ми плануємо на січень 2005 року, коли МДУ буде відзначати своє 250-річчя, а ЗДУ – готуватися до 20-річчя. Ректори, наукові працівники і студенти зможуть поздоровити один одного та обмінятися поглядами щодо різних аспектів університетського життя.
- Олексію, ви особисто доклали багато зусиль, щоб налагодити контакт з першим університетом Росії. За для чого це робиться?
- Мені приємно відзначити унікальність нашого спільного проекту - угоду про співробітництво з МДУ має в запорізькому регіоні тільки наш університет. Спільними зусиллями з московськими колегами ми зможемо прискорити процес зростання творчої активності наших студентів. Крім того, ця співпраця підніме рейтинг нашого університету не тільки в науково-практичному, але й у маркетинговому відношенні.
Тамара Хоменко
|