Питання руба
Чи відчуваєш себе самостійним?
На це запитання відповідали студенти І та V курсів ЗДУ. Хлопці і дівчата навчаються на факультетах менеджменту, соціології та управління, фізичного виховання, економічному, історичному, юридичному, філологічному і біологічному. Їм від 17 до 22 років.
Які висновки можна зробити? 10% опитаних – несамостійні, не завжди мають власну точку зору. Вони переконані, що самостійними стають тільки цілеспрямовані, з сильним характером та великою силою волі особи.
60% вважають себе частково самостійними. Більшість з них відчуває свою залежність, насамперед, у матеріальному плані. Вони відповідальні у навчанні, але не завжди проявляють самостійність в інших сферах діяльності. На їх думку, самостійним може стати кожен.
30% опитаних студентів визначають себе як самостійних дорослих людей, незалежних, упевнених у собі та в своїх можливостях. Вони мають чіткі уявлення про життя. Всі труднощі долають самі, поставлених цілей добиваються без сторонньої допомоги. Знають, чого прагнуть, і вважають, що багато чого в самостійному житті залежить від якостей характеру людини.
Звичайно, більш незалежними себе відчувають п’ятикурсники. Але цікаво, що й на першому є студенти, які можуть сказати про себе: “Я повністю самостійний”.
Найбільше студентів поняття самостійності пов’язують із матеріальною забезпеченістю (причому, 40% стверджують, що це головне). На думку ще третини студентів самостійною можна вважати людину, яка без допомоги інших добивається своєї мети у житті. Лише 10% опитаних відповіли, що самостійним є той, хто має власну точку зору. Що ж до життєвого досвіду, то студенти ЗДУ не згодні, що він сприяє самостійності.
Опитування провела Ірина КРОТ,
студентка І курсу факультету соціології та управління
|
|