У Вченій раді
Чергове засідання відбулося 26 травня 2003 року
Про відповідність організації навчального процесу в ЗДУ Закону України “Про вищу освіту” доповів проректор із навчальної роботи Василь Гіржон. Він повідомив, що в цілому все, прописане Законом, виконується з максимальною точністю, але певні недоліки все ж існують. Серед них – те, що певна частка викладачів читають свої курси російською. Пропо-нується інтенсифікувати підготовчу роботу з акредитації деяких спеціаль-ностей за ІV рівнем (“Облік й аудит”, “Фінанси”, “Менеджмент організацій”, “Правознавство”). Не досить чітко витримується положення про те, що поновлення відрахованих осіб здійснюється тільки під час канікул.
Але головна проблема, на думку доповідача, – це відсутність до цього часу державного стандарту вищої освіти, в якому було б зібрано та зазначено перелік кваліфікацій за відповідними освітньо-кваліфікаційними рівнями, перелік напрямів та спеціальностей, вимоги до освітніх та освітньо-кваліфікаційних рівнів вищої освіти. Немає як єдиного цілого стандарту вищого навчального закладу.
Пропозиції до проекту нового Статуту ЗДУ оприлюднила начальник юридичного відділу Ольга Гладишева.
З інформацією про підготовку спортивно-оздоровчої бази “Славутич” до нового літнього сезону та про заходи щодо підвищення ефективності функціонування профілакторію та біостанції на острові Хортиця виступив проректор з питань гуманітарної освіти і виховання Віктор Ткаченко. Він повідомив, що за 3 останні роки у “Славутичі” відпочило 903 викладача, 896 співробітників та 1312 студентів університету. Організується 6 змін тривалістю по 7 днів.
В профілакторії на острові Хортиця торік відпочили 207 осіб: це мало і, на думку доповідача, профком і громадські організації мають попрацювати над збільшенням цієї цифри.
Влітку біостанцію-профілакторій слід використовувати, в основному, для відпочинку, а решту часу, завдяки автономному опалюванню, вона може слугувати базою для проведення різноманітних конференцій, семінарів, симпозіумів. До цієї роботи слід активніше підключитися деканатам і підрозділам ЗДУ.
Про завдання і функції навчального відділу ЗДУ розповів його начальник Андрій Соколов. Зокрема, він зупинився на розроблених за останні два роки положеннях та рекомендаціях і розповів про роботу з розрахунку кількості ставок науково-педагогічних працівників. На сьогодні ЗДУ має близько 40 зайвих ставок. Причому, граничне навантаження повинно складати 900 годин на рік. Тому гостро встало питання планування навантаження на новий навчальний рік. Оскільки приблизно 200 ставок в університеті займають сумісники, то скорочення штатних працівників не передбачається. Документ з новими нормами навантаження направлений на всі кафедри та в усі деканати. Продовжується робота з уніфікації навчальних планів циклу гуманітарних та соціально-економічних дисциплін.
Також найближчим часом навчальний відділ планує проаналізувати: динаміку кількості студентів, що мають знижки в оплаті за навчання; динаміку успішності навчання студентів протягом усього терміну; підсумки державної атестації випускників за останні 5-7 років.
|
|