Викликає занепокоєння
Наприкінці травня – 44 боржника
Нещодавно спеціальна комісія вибірково перевірила організацію роботи деканату економічного факультету. Публікуємо у скороченому вигляді довідку, складену за результатами цієї перевірки. Прізвища осіб, про яких йдеться у довідці, з етичних міркувань не розголошуємо.
Заліково-екзаменаційні відомості на денному відділенні в неналежному стані. Заліково-екзаменаційні листки (“бігунки”) не прикріплені до відомостей. У відомостях проти прізвища студента, який не з’явився на залік, скрізь ставиться “не з’явився”, а потрібно – “не зараховано”.
Кільком студентам було дозволено достроково складати сесію. Як відомо, розрив між екзаменами має бути не менше 3 днів. Але в жодному випадку він не витриманий. Наприклад, Г. 25.09.02 склав 3 екзамени і 2 контрольні роботи.
В документах деканату не вдалося знайти додаток до диплому студентки Т. Привернув увагу комісії той факт, що академрізницю з дисциплін “Економічна історія” та “Історія економічних вчень”, які читає доцент Т., у неї приймав доцент К. який ці дисципліни не читає.
Студентка М. двічі не з’явилася на екзамен з дисципліни “Організація обліку на підприємствах”, а П. двічі одержала на ньому незадовільні оцінки. Відомості з позтивними оцінками деканат комісії не представив. Проте обидві студентки допущені до захисту дипломних робіт.
Студентка К. наказом ректора від 30 липня 1999 року мала скласти академрізницю з 14 дисциплін, щоб бути зарахованою на ІІ курс. У відомостях 1999 року немає відміток про складення 4 дисциплін. У копії залікової книжки відсутня оцінка з дисципліни “Розміщення виробничих сил”. Проте студентка дійшла до V курсу і склала державний іспит.
Згідно положення, після двох незадовільних оцінок має створюватися спеціальна комісія для перескладання предмету. Проте в деканаті економічного факультету відсутні розпорядження про створення таких комісій. Як правило, втретє (після двох незадовільних оцінок) екзамен чи залік знову приймає одна особа: завідувач кафедрою або головний викладач. Для прикладу можна навести предмет “Банківські операції”.
В деканаті економічного факультету дублікати залікових книжок студентів V і VI курсів належним чином не оформлені: на спеціальності “Облік й аудит” у деяких з них немає фотокарток, печаток, підписів студентів, а також не проставлені номера відомостей.
Загальний стан заліково-екзаменаційних відомостей у багатьох випадках незадовільний (не заповнюється друга колонка про перескладання, не проставлені дати складання екзаменів і заліків, не вказані терміни складання різниці у навчальних планах і т.д.)
Велике занепокоєння викликає зберігання заліково-екзаменаційних відомостей і залікових книжок у відкритих шафах (сейфи відсутні). Тут же знаходиться документація денної форми навчання, що є грубим порушенням.
На денному відділенні студенти (особливо п’яти-курсники) дотепер мають борги з зимової сесії. Наприклад, студент Д. не склав усю сесію, а в навчальному відділі є заявка на видачу йому диплому.
У деяких студентів уся сесія здана по “бігунках”. Деякі предмети вони складали по 3 в один день. Студенту П. “бігунок” був виписаний 8.04.03, потім продовжений до 24.04, а потім до 8.05, хоча цей документ дійсний лише 3 дні. Таке порушення спостерігається досить часто.
У студентки О. в одній колонці відомості стоїть оцінка “добре”, а в другій – “відмінно”, незважаючи на те, що подібні перескладання допускаються лише з дозволу ректора.
На 27.05.03 не всі екзамени і заліки минулої зимової сесії складені у 44 студентів економічного факультету. Деякі з них мають по 4 і 5, а один студент – навіть 8 заборгованостей. Проте всі вони продовжують навчатися на факультеті.
|