У нас в гостях
8 з 10 журналістів – аматори?
У Запоріжжі побував голова Державного комітету з телебачення та радіомовлення Іван Чиж, який дослідив ситуацію в інформаційній сфері міста, спілкувався з головою облдержадміністрації, керівниками засобів масової інформації, журналістами.
В ЗДУ Іван Сергійович виступив перед студентами відділення журналістики і викладачами, відповів на їх запитання, які справили на нього приємне враження своєю професійністю.
Іван Чиж повідомив, що зараз в Україні видається понад 16700 періодичних друкованих ЗМІ, діє близько 100 інформаційних агентств. Причому, дуже невелика частка з них належить державі. Так, державними є лише 3,1% телерадіокомпаній.
Наш гість повідомив, що Концепція інформаційної політики вже пройшла перше читання у Верховній Раді. Триває робота над Інформаційним кодексом. Створено телерадіокомпанію “Всесвітня служба іномовлення”, канал “Культура”, який веде Олег Бійма.
З 2004 року почне діяти закон, який забезпечуватиме пільги українській книзі (за приблизними даними зараз із 10 книг, що видаються в Україні – 7 російськомовних).
Обговорюється створення експертної комісії з питань порушення на телеекрані норм моралі. Розроблено державну програму “Журналіст”, яка, значною мірою, спрямована на підтримку районної преси та радіомовлення.
Студентів-журналістів зацікавив той факт, що, за словами Івана Чижа, 8 з 10 українських журналістів зараз не мають спеціальної фахової освіти. А значить, у відділення журналістики ЗДУ – великі перспективи.
Олена СТАХОВА
|
|